reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Lékařská prohlídka u dohod a příplatky za sobotu  (Přečteno 2296 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.Hoznauerova

  • Host
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda musí být vstupní lékařská prohlídka u dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti a druhý dotaz : zda má zaměstnanec nárok na příplatek za sobotu, když pracuje na DPČ a pracuje pouze pátky a soboty. Děkuji za odpověď. Jana

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Lékař. prohlídka a příplatky za sobotu
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2010, 12:23:52 »
Dobrý den,

v zákoníku práce je v oddílu o dohodách konaných mimo pracovní poměr uvedeno v § 77: 

(1) Není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak, vztahuje se na práci konanou na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr úprava pro výkon práce v pracovním poměru; to však neplatí, pokud jde o
a) odstupné podle § 67 a 68,
b) pracovní dobu a dobu odpočinku,
c) překážky v práci na straně zaměstnance
(u dohody o PČ mohou být sjednány)   
d) skončení pracovního poměru a
e) odměnu z dohody o práci konané mimo pracovní poměr (dále jen "odměna z dohody").


Z toho plyne, že vstupní lékařská prohlídka se týká i prací sjednaných na dohody. Samozřejmě v případě, že se jedná o práce u nichž je vyžadována v případě "klasického" pracovního poměru.

Informace o příplatcích v článku: http://www.podnikatel.cz/clanky/platite-zamestnance-spravne-za-praci-o-vikendu/

Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama