reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Registrace pro VAT pro fakturaci z UK do ČR  (Přečteno 4343 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alexander Goldscheider

  • Host
Registrace pro VAT pro fakturaci z UK do ČR
« kdy: 03. 08. 2013, 21:36:02 »
 Dobrý den,
 
Když anglický občan nebo společnost, kteří nejsou plátci DPH, poskytují službu české instituci (konkrétně jazykový překlad), je to, prosím, pravda, že je nově povinnost registrovat se pro VAT ve Velké Británii, aby mohla česká instituce proplácet faktury – i když hladina DPH je hluboce pod limitem ať už ve VB či ČR?
 
Cituji v tomto směru dopis z české instituce
[size=0pt]Limit for VAT same go for in the Czech republic so UK, here is a threshold (in Czech republic CZK 1,000,000 in one year, in UK £79,000 in one year) that if you earn below this figure VAT registration is voluntary. But this is not truth for foreign business transactions between states Europe Union. Here is VAT registration automaticly obligatory after first business transaction.[/size]
 
 
[size=0pt]We will pay your invoices, but other new invoices which will not contain valid VAT number will not be accept. Once you have a valid VAT number, you can continue in business (invoices must containing a valid VAT number).[/size]
 
Budu Vám velmi vděčný za jakoukoliv pomoc.
 
Děkuji a jsem s pozdravem
 

www.romantic-robot.com
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Registrace pro VAT pro fakturaci z UK do ČR
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2013, 10:17:09 »
Dobrý den pane Goldscheidere,

pravidla pro registraci za plátce DPH či za tzv. identifikované osoby určují vždy lokální pravidla zakotvená v zákonech o DPH jednotlivých členských států EU, která musí být v souladu s evropskou směrnicí upravující problematiku daně z přidané hodnoty. Pokud by byla situace opačná (tj. překladatelskou službu by poskytoval do zahraničí český subjekt - předpokládáme, že by se jednalo o tzv. osobu povinnou k dani - zjednodušeně podnikatele), pak by se použila pravidla v českém zákoně o DPH, která říkají, že osoba povinná k dani se sídlem v ČR se stává tzv. identifikovanou osobou ("neplnohodnotným plátcem") ve smyslu ustanovení § 6g až §6i zákona o DPH:

1. pokud z jiného státu EU pořídí zboží, jehož celková hodnota (bez DPH) překročila v kalendářním roce 326 000 Kč (kromě výjimek týkajících se třístranného obchodu),

2. ode dne přijetí služby s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku (tedy od podnikatele odkudkoliv ze světa), který nemá sídlo ani provozovnu v tuzemsku,

3. ode dne přijetí zdanitelného plnění s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku, pokud se jedná o dodání zboží s instalací nebo montáží, nebo dodání zboží soustavami nebo sítěmi,

4. ode dne poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1 zákona o DPH, s výjimkou poskytnutí služby, které je v jiném členském státě osvobozeno od daně.

V případě poskytnutí služby osobě neusazené v tuzemsku (zahraniční osobě) se stává osoba povinná k dani identifikovanou osobou ode dne poskytnutí služby s povinností podat přihlášku k registraci do 15 dnů ve smyslu ustanovení § 94 odst. 2 zákona o DPH. Identifikovaná osoba musí podávat přiznání k DPH a v případě, že poskytuje služby, tak i souhrnné hlášení (souhrnné hlášení podává dodavatel).

Český podnikatel se samozřejmě může stát také plnohodnotným plátcem DPH, a to buď dobrovolně, nebo při splnění určitých kritérií (nejčastěji překročení obratu 1 mil. Kč za 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců).

Předpokládáme, že obdobná pravidla budou ve Velké Británii. Z tohoto důvodu po Vás příjemce plnění vyžaduje sdělení DIČ. Je však možné, že britské předpisy jsou v tomto ohledu odlišné. K ověření skutečnosti, zda Vám tedy vznikne nějaká povinnost k registraci DPH, Vám doporučujeme obrátit se na daňového specialistu z Velké Británie, který bude oprávněn k výkladu tamní úpravy.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama