reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vzniklá škoda z nedodržení technologie  (Přečteno 2262 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vlesek

• Host
Vzniklá škoda z nedodržení technologie
« kdy: 10. 10. 2010, 20:37:13 »
Dobrý den.
Obracím se na Vás s dotazem.
Nechal jsem si udělat obklady koupelny člověkem,který tvrdil,že práci ovládá,ozval se na inzerát.Tvrdil,že to udělá formou výpomoci a není firma.Podmínky plateb a prací byly sjednané emailem.Třetí den prací obě strany podepsali "Doklad o převzetí zálohy",který obsahoval jména,adresy obou stran s rodnými čísly,datum a za co částka byla vyplacena a že doplatek bude předán po dokončení díla s požadovanou kvalitou,dle stavebních norem atd.
Člověk dokončil lepení kachliček čtvrtý den,spárovat se mělo po zatuhnutí pojiv.
Avšak po zatuhnutí lepidla a před zaspárováním obkladů jsem zjistil,že obklady nedrží a tak jsem další práce zastavil.A poslal jsem reklamaci (s tím co je špatně) doporučeným dopisem člověku ,který mi obklady dělal.Ten mi písemně odpověděl,že si za to mohu sám a že si není vědom žádného pochybení ze své strany.Odjíždí do zahraničí.Další zásilky tudíž nemůže převzít.a nezastihnu ho na trvalém bydlišti.Že práci prováděl nepopíral. Jsou k dispozici i fotografie,že práce prováděl a jak.
Dopis s výzvou k dokončení díla přišel zpět. Další doporučený dopis odstoupení od smlouvy o dílo,uplatnění nároků na náhradu škody také.A nijak už nereagoval a nesnažil se mi obklady opravit,ani vrátit zálohu.Také na materiálu mi vznikla značná škoda.
Ve znaleckém posudku,který jsem si nechal zhotovit,se píše že příčinou je technologická nekázeň.
Mohu za těchto podmínek u soudu úspěšně vymáhat vzniklou škodu ?
Nebo bych mohl prosoudit další vysoké částky a nemám se do soudní při vůbec pouštět?
Jaká je pravděpodobnost spor vyhrát?
Za informace děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Vzniklá škoda z nedodržení technologie
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2010, 18:39:07 »
Kdy už konečně lidé pochopí, že zde existuje jakýsi živnostenský zákon, který zná živnosti řemeslné ... a ten kdo má tento živnostenský list tak alespoň částečně je možné o něm tvrdit že to řemeslo umí ... to jen tak prozačátek ...

Problém bude v tom, že nemáte písemnou smlouvu ... každopádně zkusit to můžete, otázka je s čím na vás vyběhne protistrana ...

Platby GoPay

reklama