reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bezúročná půjčka s.r.o. od jednatele  (Přečteno 2783 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

inaluna

  • Host
Bezúročná půjčka s.r.o. od jednatele
« kdy: 04. 07. 2013, 14:23:57 »
Dobrý den,
ráda bych, kdyby mi někdo poradil s otázkou poskytnutí bezúročné půčky společnosti s.r.o. Půjčku by měl poskytnout jednatel společnosti, který není společníkem a je v blízkém příbuzenském vztahu k jedinému společníkovi. Nebude poskytnutí půjčky bez sjednání úroku posuzováno jako jiný majetkový prospěch (daň darovací) nebo jako nesoulad s ustanoveními Obch.zák.?
Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Bezúročná půjčka s.r.o. od jednatele
« Odpověď #1 kdy: 04. 07. 2013, 17:20:32 »
Je to problém pouze v daních z příjmů ... ustanovení § 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů. A problém má pouze věřitel.


 

Platby GoPay

reklama