reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci  (Přečteno 1260 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chveja

• Host
Podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
« kdy: 15. 05. 2013, 12:46:03 »
Dobrý den
 Jsem zaměstnanec a občas si přivydělávám jako OSVČ v zámečnické dílně. Občas seženu zakázku, zavolám kolegům, kteří mají také živnostenské listy, sejdeme se na dílně a zakázku vytvoříme.

Dostali jsme informaci, že objekt navštívil kontrolor BOZP a protože na dílně nebýváme často, nás nezastihl. Předpokládám, že nás tedy navštíví a protože se u první návštěvy neohlašoval, nebude se ohlašovat ani při další. Nijak jsme předpisy BOZP nestudovali a jednáme dle selského rozumu (máme požární přístroj, víme kde je lékárnička, víme kde jsou vypínače a na dílně máme uklizeno). Předpokládám ale, že nároky při kontrole budou vyšší, tak jsem začal googlit, co vše musíme mít vyřešeno, ale moc konkrétních informací jsem nedostal. Jen odkazy na znění zákonu, který má desítky stránek.

Neřešil někdo podobnou situaci? Nelze nějak jednoduše poradit, co dodržet, aby jsme nemuseli mít z kotroly strach? Jde mi o informaci typu: "Mám také dílnu a pro splnění BOZP jsem musel pořídit sešit, kde se podepsali všichni potencionální pracovníci na stroji, že byli se strojem seznámeni, pořídil jsem tabulky se směrem únikového východu...atd".

Vím že vytvoření jakéhosi seznamu je pracné a já si chci ulehčit práci na úkor někoho jiného, ale zase proč vymýšlet něco, co už je vymyšlené. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama