reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Paušál a DPH  (Přečteno 2299 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel

  • Host
Paušál a DPH
« kdy: 07. 05. 2013, 20:36:04 »
Dobrý večer,
Daň z příjmu uplatňují paušálem, zároveň jsem plátce DPH. Jako plátce musím vést evidenci k DPH - příjmů a výdajů, a mohu si odečíst DPH na vstupu.
JE TO TAK SPRÁVNĚ?
Můj účetní je názoru, že když daním paušálem tak si DPH nemohu odečíst

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Paušál a DPH
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2013, 23:10:10 »
Dobrý den,

plátce DPH má obecně stejná práva na odpočet DPH bez ohledu na to, zda vede účetnictví, daňovou evidenci či uplatňuje pro daň z příjmů paušální výdaje.

Pokud tedy splníte obecné podmínky pro uplatnění nároku na odpočet daně na vstupu dle ustanovení § 72 - 73 zákona o dani z přidané hodnoty, pak si můžete uplatňovat nárok na odpočet daně z přijatých dokladů.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama