reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Smlouva a platba ruské firmě  (Přečteno 1210 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Honza

  • Host
Smlouva a platba ruské firmě
« kdy: 17. 04. 2013, 00:11:46 »


Dobrý den,

potýkám se nyní s menším problémem, který chci vyřešit tak, abych neměl problémy s FÚ a mohl klidně spát. Jsem jednatelem a společníkem v s.r.o. Momentálně jednáme s ruskou firmou ohledně zakázky, kterou jim chceme zadat, mají perfektní reference, atd.

Předtím, než dojde k realizaci díla (software), sepíšeme řádnou smlouvu, kde budou veškeré náležitosti ohledně podmínek, atd.

Člověk, majitel oné firmy, pobývá momentálně v ČR a se svou firmou komunikuje na dálku s tím, že zde má kancelář. Platbu zálohy za dílo chceme řešit v hotovosti na základě dohody. Výše zálohy bude dána ve smlouvě. Otázka tedy spočívá v tom, zda-li budeme potřebovat fakturu od oné ruské firmy, případně nám bude stačit výdajový doklad a smlouva. Co se týče FÚ, chceme, abycho m tam měli vše v pořádku.

Jak máme toto účetně a dle zákona řešit s firmou, která nepodniká v EU? Ohledně platby zálohy budeme mít výdajový doklad a podepsanou smlouvu. Budeme potřebovat ihned i fakturu? Pokud ano, jak je to s daněmi, pokud někdo fakturuje z Ruska do ČR? Lze takovouto platbu zálohy dát do nákladů?

Podle paní na FÚ, se kterou jsem se o tom bavil, se jim nebude prý líbit, pokud z firemního účtu vybereme hotovost, kterou předáme subjektu mimo EU i když v ruce budeme mít smlouvu, výdajový doklad a fakturu.

Doufám, že jsem vše popsal tak, aby to bylo pochopeno. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Honza N.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama