reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Musí se dohoda o provedení práce hlásit FÚ?  (Přečteno 4818 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

lucie

• Host
Musí se dohoda o provedení práce hlásit FÚ?
« kdy: 27. 09. 2010, 16:05:14 »
Dobrý den
provozuji školní bufet jako vedlejší činnost. Občas mi tam chodí pomáhat soused - důchodce. Chtěla bych se zeptat jestli je nutné hlásit na FÚ zaměstnance, když by měl u mě podepsané prohlášení. Vydělá si maximálně 4000 měsíčně, tudíž by daň žádnou neplatil. Jedná se o dohodu o provedení práce. A pokud tuto povinnost musím splnit, tak kdy nejpozději? Dá se to i nahlásit zpětně? Děkuji moc za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Musí se dohoda o provedení práce hlásit FÚ?
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2010, 19:18:03 »
Jako zaměstnavatel se musíte přihlásit k dani z příjmů fyzických osob (doporučuji jak zálohové tak srážkové). Tím dáte FÚ informaci, že u vás má očekávat mzdové listy, kde budou všechny náležitosti ... včetně toho, že bude mít nulovou daň :-)

lucie

• Host
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2010, 19:54:15 »
děkuji moc za odpověd. Ještě bych chtěla znát odpověď na otázku, zda se to dá nahlásit později. Soused mi s bufetem pomáhá už od dubna. Jedna "účetní" mi řekla, že se to hlásit vůbec nemusí. Mě se to sice nezdálo, ale začala jsem se o to zajímat bohužel až nyní. Ráda bych si tuto položku dala do výdajů. Děkuji za odpověď.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2010, 20:28:30 »
Je to pouze administrativní forma (pokud platí nulovou daň), ale je to povinnost ... a za nesplnění takové může být uložena pokuta až do výše 2 mil. Kč. Takže bych vyrazil doplnit registraci co nejdříve ... ani bych jim neříkal od kdy to už je ... prostě přišel ... doplnil ... odešel ... stejně na to kontroly nechodí ... horší by bylo, kdyby se dostal do daně a najednou byste platila za něj daň a nebyla registrovaná ...

Platby GoPay

reklama