reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sociální dávky a společná domácnost  (Přečteno 3679 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ludmila vaněčková

• Host
Sociální dávky a společná domácnost
« kdy: 21. 09. 2010, 16:48:10 »
 dobrý den mám dotaz synovi je19let astále se učí žijeme v domácnosti3dospělí a přídavky nám zrušili nebot náš starší syn si přistavěl k našemu baráku pro svoji rodinu svuj byt ale má stejné číslo baráku jako mi tak prý nemáme nárok na přídavky že prý bydlí jakoby stále u nás a vydělává si přitom má svoji rodinu já jsem v inv. duchodu a manžel ve starobním duchodu prosím o radu kam se obrátit a zda se dá vubec něco dělat s tímto problémem předem moc děkuji za vaši odpověd s pozdravem ludmila

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Sociální dávky a společná domácnost
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2010, 17:49:18 »
Dobrý den,

obávám se, že odbor státní sociální podpory postupoval podle zákona o státní sociální podpoře. Viz obecné informace z Portálu MPSV:

Systém SSP chápe rodinu jako soužití rodičů a nezaopatřených dětí ve společné domácnosti. Za nezaopatřené dítě je považováno dítě do skončení povinné školní docházky a dále, pokud se buď připravuje na budoucí povolání nebo je zdravotně postižené, nejdéle však do 26 let. U příspěvku na bydlení jsou společně posuzovány všechny osoby, které jsou v bytě hlášeny k trvalému pobytu, podmínka společné domácnosti se nevyžaduje.

Snížení nebo odebrání dávek Vám jistě příslušný úřad sdělil písemným rozhodnutím. Součástí rozhodnutí je i poučení v jaké lhůtě a k jakému orgánu se lze odvolat. 

Dagmar Kučerová

Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama