reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sleva na studenta doplnění  (Přečteno 2021 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

  • Host
Sleva na studenta doplnění
« kdy: 16. 09. 2010, 17:03:36 »
Asi jsem se špatně vyjadřil k 8.9.2010 přerušilo studium a nahlásilo se na ÚP. K 15.9.2010 začalo znovu studovat na jiné škole (VOŠ), kdyby státnice nevyšly. Tzn. stal se znovu studentem. Jde mi o období 8.9.2010 až 15.9.2010, jestli to nějak ovlivní slevu za měsíc září?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Sleva na studenta
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2010, 17:23:37 »
Dobrý den,

nedočetla jsem zřejmě tu větu o opětovném nástupu do školy. Znovu Vás ale odkážu na  § 35 ba ZDP: (10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění.

Pokuste se také číst pozorněji. Byly na začátku září splněny podmínky?

Evidence na úřadu práce by musela trvat po celý měsíc, což nemohla, protože na konci září už bylo dítě opět studentem.

Dagmar Kučerová

Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama