reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpis DPH u auta  (Přečteno 3616 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adam

• Host
Odpis DPH u auta
« kdy: 11. 09. 2010, 17:37:33 »
Dobrý den,
prosím vás lidičky, chci se stát plátcem DPH a docela jsem si tu početl o DPHčku, ale přesto bych se rád zeptal na pár nejasností.
1. Když chci koupit od jiného plátce DPH (třeba autobazar), tak je nutné složit plnou cenu a pak se mi to teprve vrátí (při přiznávání DPH)?
2. Když auto budu používat i pro soukromé účely, tak si mohu nechat odepsat 4/5? Může s tímto autem pak jezdit někdo jiný (třeba bratr - nezaměstnaný v mé firmě).
3. Nevadí, když podnikám na vedlejší činnost?
---
Pracuji pro firmy, které jsou plátci DPH tak usuzuji, že to pro mne bude výhodné.

Díky za odpovědi popř. rady

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Odpis DPH u auta
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2010, 18:13:48 »
1. platíš všechno ... pak stát vrací ...
2. to záleží v jakém poměru ujedete km pro podnikání ... ale to pak musíte krátit i odpisy ... osobně v tomto případě doporučuji nakoupit auto jako soukromá osoba a do podnikání dávat cestovní náhrady ....

Platby GoPay

reklama