reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení firmy v USA/ČR  (Přečteno 2396 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdenek

• Host
Založení firmy v USA/ČR
« kdy: 04. 02. 2013, 20:07:24 »
Vážení,

prosím Vás o rady. Nikdy jsem nepodnikal. Tento měsíc rozjíždím internetový projekt. Chci založit novou společnost, bohužel nemám 200k na základní kapitál + nervy na byrokracii. OSVČ mě napadla, ale vzhledem k velikosti chystaného projektu a možnosti zahraničních investorů to není v mých očích moc OK. Předpokládám, že 75% našich zákazníků bude z US. Proto, ale nejenom proto mě napadlo přes právnickou kancelář založit firmu corp. or llc. v USA, asi Delaware (kvůli daním), nebo California. Projekt není vázaný místem a časem, takže hledám pro založení nejlepší podmínky, no a v ČR dle mého nejsou.

Mé otázky na zkušené tedy zní:

Kdybych založil OSVČ nebude to pro mě nakonec dražší při měsíčních nákladech než corp. or llc.?

Mám příští týden schůzku s právníkem, ale rád bych si ještě před tím přečetl nějaké info od zkušenějších.

Prosím o rady zkušené z US trhu.

Díky Z.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Založení firmy v USA/ČR?
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2013, 21:34:46 »
Především pokud budete fyzicky v ČR ... tak daníte v ČR tak jako tak ... jenom budete mít zajímavější podmínky než normální česká firma :-D

Offline Zd3n3k

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 04. 02. 2013, 23:59:39 »
Fyzicky zde bude jen má osoba, sídlo bude vedené v US a to buď virtuální nebo přes agenta. Jak by to bylo potom s těmi povinnostmi v ČR?

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. 02. 2013, 18:05:01 »
Pokud fyziky je řízení firmy v ČR, tak v ČR musí danit veškeré výnosy uskutečněné v ČR a musí tu dodržovat i další zákony - především pak zákon o zaměstnanosti a zákoník práce, což znamená, že vás musí zaměstnat a vyplácet vám alespoň zaručenou mzdu a z té odvádět sociální, zdravotní a daň.

A určitě se velmi rychle stane předmětem kontroly :-)

Platby GoPay

reklama