reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej automobilu  (Přečteno 2889 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ada

  • Host
Prodej automobilu
« kdy: 04. 02. 2013, 07:20:38 »
Dobrý den, v daňovém přiznání v příloze 2 uvádím příjem podle paragrafu 10 z prodeje automobilu ve výši 100.000,- Kč. Vzhledem k tomu, že byl používán i pro soukromé účely v poměru 20% soukromé, 80% služební jízdy, je možné pokrátit příjem ve stejném poměru a do výdajů uvést 20.000,- Kč? Nebo musím uhradit daň z celé prodejní částky? Ada

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:prodej automobilu
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2013, 11:12:31 »
Spíš je otázka proč je to v § 10?

Auto bylo v obchodním majetku a je z něho vyřazeno?
Nebo nikdy v obchodním majetku nebylo?
Nebo tam je stále?

PS: pro odpověď se budete muset zaregistrovat :-)


Offline ada.c

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:prodej automobilu
« Odpověď #2 kdy: 04. 02. 2013, 15:25:16 »
Auto bylo v obchodním majetku, poté bylo vyňato a vzápětí prodáno.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:prodej automobilu
« Odpověď #3 kdy: 04. 02. 2013, 18:37:38 »
Příjem = prodejní cena
Výdaj = zůstatková daňová cena


Offline ada.c

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:prodej automobilu
« Odpověď #4 kdy: 05. 02. 2013, 07:27:27 »
Děkuji za odpověď. Jen k té zůstatkové daňové ceně - předpokládám, že když bylo auto na fin. leasing, je zůstatková cena nulová, respektive 1000 Kč, za které jsem automobil odkoupil od leasingové společnosti.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:prodej automobilu
« Odpověď #5 kdy: 05. 02. 2013, 18:06:15 »
Zůstatková cena je v tom případě nulová.


 

Platby GoPay

reklama