reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Práce přesčas u invalidy  (Přečteno 4101 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal

• Host
Práce přesčas u invalidy
« kdy: 04. 09. 2010, 22:36:13 »
Dobrý den.chtěl bych se zeptat jestli mě může zaměstnavatel nařídit práci přes čas(8 hodin týdně na což má právo podle zákoníku práce)ikdyž jsem v prvním stupni invalidity o čemž moc dobře ví.Jestli nejsou v tomto případě nějaké jiné zákony.Mám toho plné zuby po osmi hodinách,ale na druhou stranu nemám zapotřebí nějaké probléma-jakož jsou nějaké paragrafy o porušení zákoníku práce z důvodů zhánění dalšího zaměstnání.Děkuji za odpověd

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Práce přesčas u invalidy
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2010, 06:51:09 »
Dobrý den,

práce přesčas je řešena v § 93 zákoníku práce. Legislativa přesčasovou práci poživatelům invalidního důchodu nezakazuje. Pracovněprávní vztah je vztahem smluvním. Můžete se tedy pokusit se zaměstnavatelem např. na základě potvrzení lékaře dohodnout.

Dagmar Kučerová 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama