reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Převzetí doporučeného dopisu nebo cenného psaní  (Přečteno 10431 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jarda

  • Host
Převzetí doporučeného dopisu nebo cenného psaní
« kdy: 06. 09. 2010, 01:35:03 »
Dobrý den.

Obracím se na Vás s dotazem.
Pokud zhotoviteli díla (např. zhotovení stavebních prací) oznámí objednavatel v dopise,že jeho ještě nedokončené dílo je špatně provedené.Napíše mu i jaké vady dílo má.Zhotovitel odepíše,že odjíždí do zahraničí a tak nebude schopen převzít další poštu.
Na další doporučený dopis od objednavatele (odstoupení od smlouvy dle §642 občanského zákoníku,dílo nebude provedeno řádně) neodpovídá a dopis se vrátí zpět.
Je dopis považovaný,jako by ho převzal ? A měl si zhotovitel díla zajistit vše tak,aby když bude v zahraničí mohla mu pošta být doručena ? Nebo je to jinak ?

Za odpověď děkuji,Jarda

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Převzetí doporučeného dopisu nebo cenného psaní
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2010, 08:10:43 »
Dobrý den,

jestliže doručovatel adresáta nezastihne, písemnost uloží a adresáta vyzve, aby si ji ve lhůtě 10 dnů vyzvedl. Pokud si adresát nevyzvedne zásilku, považuje se 10. den za den doručení. To platí v případě doručení do vlastních rukou i v případě doporučeného dopisu. Každý má možnost zvolit si tzv. povinnou doručovací adresu. Zvláště v případě, že se nezdržuje v místě bydliště.

Dagmar Kučerová   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama