reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání a zálohy na pojištění  (Přečteno 956 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rosta

• Host
Daňové přiznání a zálohy na pojištění
« kdy: 27. 01. 2013, 10:19:01 »
Zdravím, chtěl jsem se zeptat : Jsem OSVČ, příjmy cirka 100 tis.Kč z podnikání, jsem sám (sleva poplatník zřejmě 24 840 Kč) a mám částečný invalidní důchod 5000 Kč, nevím
zda mám uvést podnikání jako hlavní nebo vedlejší činnost (co je pro mě výhodnější
třeba i vzhledem k zálohám na soc. a zdrav. pojštění).
Částečný inv. důchod je invalidita I. stupně a tudíž si mohu odečíst od vypočtené daně slevu cca. 2 000 Kč , že?
A poslední věc je z hlediska daní a pojištění výhodné (pokud nemám ä neočekávám příjem) pozastavit živnostenský list?
pokud ŽL pozastavím od 1.2.2013 tak nemusím platit zálohy na zdrav. a soc. pojištění?
Děkuji za odpovědi
Kumorek Rosťa

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama