reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Studentská půjčka  (Přečteno 10362 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jakub

• Host
Studentská půjčka
« kdy: 24. 01. 2013, 12:15:12 »
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli by mi mohl někdo vysvětlit postup při schvalování studentské půjčky. Ke sví nelibosti jsem se dnes setkal s nepříjemným případem.

Žadatel, student 1. ročníku VŠ, který předložil veškeré dokumenty požadované bankou a dle parametrů produktu měl také ručitele s průměrnou čistou měsíční mzdou za 12 měsíců ve výši 14.750.-, tudíž dle kalkulaček banky splnil podmínky pro výši úvěru 300.000,-, o které také banku žádal. Banka nejprve vše přijala bez problémů, oznámila, že vše bude vyřízeno do 48 hodin i s vyplacením prostředků. Dnes je tomu 14 dní a stále nebyla žádost vyřízena. Navíc banka prohlásila, že může poskytnout pouze 150.000,- bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení. Navíc jak jsem se dověděl, poradkyně, která žádost zpracovávala, volala zaměstnavateli ručitele a žádala jej, aby VYMLUVIL svému zaměstnanci ručení u tohoto úvěru. Má otázka tedy zní, je to běžný postup? Mě se to zdá hodně neprofesionální.  Může mi prosím někdo vysvětlit jak je něco takového vůbec možné?

Děkuji Vám.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Studentská půjčka
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2013, 18:30:09 »
Opatrnost bank je tady na místě ... kdyby s tím začali před deseti lety, tak dneska nemusí být žádná krize.

Platby GoPay

reklama