reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Exekuční srážky ze mzdy  (Přečteno 1325 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ladislav Z

• Host
Exekuční srážky ze mzdy
« kdy: 21. 01. 2013, 18:16:10 »
Dobrý den. Mám od 4.6.2012 exekuční srážky se mzdy kvůli pokutě od Dopravního podniku. Pokuta se tehdy vyšplhala ke 20 tisícům Kč. Z výplaty mi tedy byla strhávaná každý měsíc určitá částka. Nyní můj dluh činní 5086 Kč,jenže jsem změnil práci a nového zaměstavatele jsem nahlásil exekutorovi a i mému zaměstavateli nahlásil a přiznal písemně exekuci. Dne 9.1.2013 mi přišlo od exekutora "usnesení" že budu mít srážky ze mzdy u novéhio zaměstnavatele. Jenže hned dne 16.1.2013 mi přešel další dopis od pana exekutora,usnesení,že pan Soudní exekutor ruší exekuční příkaz na nařízení exekuce srážkami ze mzdy nebo jiného příjmu povinného ze dne 9.1.2013. S odůvodněním: že "Dle § 47 odst. 1 zákona 120/2001 Sb (v platném změní),exekutor poté,co mu bylo doručeno usnesení o nařízení exekuce,posoudí jakým způsobem bude exekuce provedena, a vydá nebo ruší exekuční příkaz ohledně majetku,který má být exekucí postižen" Mám to tedy chápat tak,že mi pan exekutor nedovolí těch 5086 Kč splatit ze mzdy když mi výplata na účet chodí každý měsíc pravidelně? Mám to tedy chápat tak,že mě navštíví pan exekutor doma? Příjde mi to upřímně trošku postavené na hlavu,pokud tomu tak vážně je. Děkuji za odpověď..

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama