reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Obchod s oblečením  (Přečteno 13472 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

A.K.

  • Host
Obchod s oblečením
« kdy: 15. 01. 2013, 12:43:26 »
Dobrý den,
chci si otevrit obchod s oblecenim. Na co je důležité nezapomenout? Jak postupovat a ceho se drzet? Cim zacit? Je nejak omezeno,kde nakupovat zbozi a dokladat puvod zbozi? Mam vyhlednute komercni prostory ,jsou tam potrebna nejaka povoleni? Jakou sumu si mam pripravit na poplatky, nez budu mit zalozenou zivnost a bude mozne obchod otevrit?
Dekuji za odpoved.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Obchod s oblečením
« Odpověď #1 kdy: 17. 01. 2013, 13:03:48 »
Dobrý den,
 
pro otevření obchodu s oblečením potřebujete podnikatelské oprávnění, např. ve formě ŽL, pro obor "Maloobchod, velkoobchod". Jedná se o volnou živnost, pro kterou není třeba žádné speciální kvalifikace. Živnost si můžete vyřídit na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde. Vyřízení ŽL stojí ca 1.000 Kč. Doba vystavení ŽL je zhruba do 1 týdne.
 
Prostory, ve kterých budete oblečení prodávat, musí být pro tento účel schváleny (zkolaudovány) stavebním úřadem. Pokud nejsou pro tento účel schváleny, bude nezbytné požádat na stavebním úřadě o změnu užívání (rekolaudaci). Informace o náležitostech pro tuto změnu Vám podají na příslušném stavebním úřadě.
 
Nákup zboží pro prodej v obchodě není v zásadě ničím omezen, můžete jej pořídit jak v České republice tak v zahraničí. Při nákupu v ČR nebo v zemích EU není třeba již žádného dalšího řízení, postačí doklad o nákupu zboží a toto pak již můžete bez omezení nabízet Vašim zákazníkům. Při nákupu zboží ze zemí mimo EU je nutné při dovozu zaplatit clo a daň z přidané hodnoty.
 
S pozdravem
 
Petr Čížek
ZalozFirmu.cz
 


 

Platby GoPay

reklama