reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neplátce DPH dovoz zboží  (Přečteno 2414 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš

  • Host
Neplátce DPH dovoz zboží
« kdy: 29. 08. 2010, 19:07:55 »
Zdravím, podnikám jako fyzická osoba, neplátce DPH. Chci dovážet v malém množství z Rakouska bytové doplňky. Zástupkyně společnosti mi řekla, že mají ceník bez DPH a že si myslí, že jejich odběratelí musí být plátci DPH. Je to pravda? Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHET

  • Host
Re: Neplátce DPH dovoz zboží
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2010, 16:08:35 »
Ceník bez DPH je normální věc. Z toho Vám přece neplyne povinnost se zaregistrovat k DPH.
Nakoupíte u nich, a protože nejste plátce DPH (nemůžete jim poskytnout své DIČ), vyfakturují Vám zboží s rakouskou DPH. Vy zaplatíte dejme tomu 12 tis. Kč v přepočtu - 10 tis. Kč za zboží a 2 tis. rakouskou DPH. Zákazníkovi prodáte za 15 tis. Kč, 3 tis. Kč marže jsou Váš zisk (zjednodušeně).

Jediné, co Vás zavazuje k registraci, je výše toho nákupu. Pokud v zemích EU nakupujete zboží a v běžném roce překročíte hodnotu těch nákupů 326 tis. Kč, stanete se plátcem DPH.

Kdybyste byl plátcem DPH, poskytnete dodavateli své DIČ, on Vám vyfakturuje bez rakouské DPH v přepočtu 10 tis. Kč. A Vy na svém přiznání k DPH daň 2 tis. Kč zároveň zaplatíte a zároveň si ji nárokujete od státu zpět (pokud je to zboží výlučně na prodej). Takže ji vlastně nezaplatíte a zboží v hodnotě 10 tis. Kč máte na skladě. A až to zboží prodáte, vyfakturujete je zákazníkovi za 13 tis. Kč (10 tis. za zboží + 3 tis. Vaše marže) s českou DPH 2.600 Kč (celkem 15.600 Kč), těch 2.600 Kč odvedete státu - 2 tis. Kč z ceny zboží a 600 Kč z Vaší marže. Vaše marže (přidaná hodnota 13 -10=3) bude zase 3 tis. Kč a z ní odvedete státu 20% = 600 Kč.  Váš čistý zisk bude 2.400 Kč.

Hezký den


 

Platby GoPay

reklama