reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Provizní plat  (Přečteno 3920 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ulemek

• Host
Provizní plat
« kdy: 25. 08. 2010, 21:25:31 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou smlouvu mám uzavírat pokud bych chtěl zaměstnávat brigádníky od provize. Na prodej určitého zboží, či produktu kde by měli za každý kus/smlouvu určitou provizi. Dohodou o díle? Jak to je v případě lidí co jsou na úřadu práce a vydělali by si takhle do 4000/ měsíc? děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

jezevec

• Host
Re: Provizní plat
« Odpověď #1 kdy: 26. 08. 2010, 02:48:34 »
vyplaťe je hotově jako dar, příjem zdaňte sám, a vůbec o tom neúčtujte

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2010, 07:35:19 »
jezevec: pokud máš špatnou náladu, tak neodpovídej ... tvé poslední příspěvky se nedají ani číst ...

Ulemek: pokud to nejsou podnikatelé a nechceš je vystavit nebezpečí sankce nedovoleného podnikání, tak je budeš muset zaměstnat (optimálně na dohodu o provedení práce)

Redakční tip

• Stálý člen

Ulemek

• Host
« Odpověď #3 kdy: 30. 08. 2010, 09:20:29 »
Takže já je zaměstnám na dohodu a pokud by se mně nějaký bývalí zaměstnanec chtěl mstít a třeba to nahlásil, tak akorát podělá sám sebe, rozumím tomu dobře :-)

jezevec

• Host
« Odpověď #4 kdy: 30. 08. 2010, 15:41:52 »
já si nedělám legraci.
než si zatěžovat účetnictví nějakým senem smluv s pochybnými existencemi na pracáku, a dohadovat se s berňákem zda provozuji švarc, či obcházím nějaké zákony o zaměstnanosti a srážkách ze mzdy - neřkuli dohadovat se s někým že mu jeho zaměstannci škodí za provizi  - - - je daleko jednodušší příjem zdanit jako svůj, transparentním a prokazatelně legáním způsobem, a pak případně soukromně obdarovat jedince,kterří se na mém ekonomickém úspěchu podíleli.
provize od kusu, kdy pracovník nepobírá nic jiného ani žádnou náhradu výdajů,  a celkem si vydělá řádově jednotky stokorun (max tisícikorun) za měsíc, je pro podobný vztah ideální a oveřený praxí.

Reklama

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 03. 09. 2010, 22:32:23 »
Dar "cizí" osobě je sám o sobě velmi podezdřelý a zřejmě by došlo k daňové kontrole ...

Platby GoPay

reklama