reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bytové družstvo - poplatek za obnovení práv  (Přečteno 1639 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel D.

  • Host
Bytové družstvo - poplatek za obnovení práv
« kdy: 19. 11. 2012, 13:57:22 »
Dobrý den,
exekutorovi byl vyplacen členský podíl dlužníka 80 000 Kč. Může chtít bytové družstvo poplatek (60 000 Kč - Celkem tedy 140 000 Kč) za OBNOVENÍ členských práv ? Případně za jakých okolností ?

Družstvo tento poplatek oznámilo současně v jednom dopise spolu s informací, že byl členský vklad vyňat. Má dotyčný v tomto případě čas na doplacení daného vkladu (bez tohoto poplatku 60 000 Kč) 2 měsíce od skončení konkursního řízení, jak to udává Obchodní zákoník § 231 ? Resp. má právo dotyčný daný byt i nadále užívat, až do skončení konkursního řízení a uplynutí dvouměsíční lhůty ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama