reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpisová skupina pro vysavač  (Přečteno 7490 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline 604a9bc5

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Odpisová skupina pro vysavač
« kdy: 14. 11. 2012, 10:08:22 »
Zákazník nakoupil vysavač do ordinace pro respirační choroby, ráda bych si ověřila, zda jsme zařadila vysavač do správné odpisové skupiny 2 - odpisovat tedy budu 6 let. Děkuji za odpověď R.Komínková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Odpisová skupina pro vysavač
« Odpověď #1 kdy: 15. 11. 2012, 13:10:53 »
Dobrý den paní Komínková,

rád bych potvrdil, že vysavač patří do 2. odpisové skupiny (pol. 29.71), doba odpisování je tedy pět let.
 
Jen pro úplnost uvádím, že odpisovat majetek může pouze vlastník, který ho pořídil úplatně a slouží mu k jeho dosažení, zajištění a udržení příjmů ve smyslu ustanovení § 24 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o daních z příjmů").

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama