reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výpověď  (Přečteno 2512 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena

• Host
Výpověď
« kdy: 09. 11. 2012, 10:37:16 »
Mám od září t.r. do prosince t.r. uzavřenou smlouvu o provedení práce, jako ostraha osob a majetku, zdraví se zkouškami-certifikátem, v Tescu. dne 5.listopadu jsem přišla na noční službu a dostala jsem okamžitou výpově´d, kolega mi to oznámil stručně, ústně, že jsem zkončila, co tam vlastně hledám. Dal mi přečíst kus cancu, na kterém byl tento datum, poslaný Tescu mailem, a stížnost na mojí práci. Den předtím, tedy v neděli jsem viděla rodinku, otec "šahnul" do regálu a něco si strčil do kapsy, když jsem došla na svoje místo k chlebníku, toto předal dceři a ta běžela za bratrem, který se toulal u vážených bonbénů a toto něco mu předala, dítě pak doběhlo k pokladně a položilo to dodatečně pokladní, protože rodinka již měla zaplaceno. Ale, když mi procházeli rámem, začali-o něco pípat. tudíž já jsem je podotýkám slušně požádala o předložení nákupu a lístku od pokladny, nebylo umožněno, poté jsem požádala, jestli něco nemají v kapsách, aby mi vše vyložili a ukázali, mohli klidně mít na sobě oblečení z jiného Tesca a na tom mohl být kód, který nebyl zrušen, což se stává a několikrát se to i stalo. otec však na mě sprostě nastoupil a že z nich dělám zloděje a byl sprostej a vyhrožoval, že mě to bude bolet a že přídu o místo, stalo se, v neděli večer se sebrali a klidně odešli, jo a ještě mám svědky, že je dost dobře znají, že kradou ve městě po všech obchodákách a že je tam už taky chytli, ale co je zarážející, že si nešli stěžovat hned, ale až druhý den. a to ještě mailem, a mě na minutu vyrazili, můj dotaz je: dostala jsem vlastně ústní výpově´d, ale né od zaměstnavatele, jen vzkaz, že sem zkončila, žádnou výpověd písemně, proč mě třeba nepřeřadili na jiný tesco v čr, protože to mám ve smlouvě, už jsem dělala ve dvou jako záskok, už je to týden a nic se neděje, nemám zápočtový list, nikdo se se mnou nebaví, jestli mám podat žalobu a náhradu mzdy, jestli mám podle zákoníku na toto nárok, plnila jsem si jen svoje povinnosti, vyplývající z mé práce, a navíc po mě nikdo nechtěl vyjádření, ani můj zaměstnavatel, ani tesco, prostě sedim doma a mám nervy, co se vlastně děje a bude dít. podotákám, ani telefonát, abych věděla na čem jsem. díky za odpověd a radu, jak pokračovat dál. A.T. :(

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Výpověď
« Odpověď #1 kdy: 01. 01. 2013, 23:10:06 »
"Okamžitá výpověď" neexistuje a okamžité zrušení pracovního poměru se vztahuje pouze k pracovnímu poměru založenému pracovní smlouvou.

Dohoda o provedení práce (DPP) není pracovní smlouva, nevzniká nárok na mzdu, nýbrž na sjednanou odměnu.
Na základě DPP lze pro jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 pracovních hodin v kalendářním roce.

DPP nezavazuje ani jednu ze stran k jakémukoliv pokračování.
Podle mne vůči Vám Tesco (s výjimkou vyplacení odměny za odvedenou práci) nemá žádnou další povinnost.

Platby GoPay

reklama