reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Občanské sdružení plátcem DPH  (Přečteno 21805 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kurfirstová

  • Host
Občanské sdružení plátcem DPH
« kdy: 22. 10. 2012, 15:52:08 »
Dobrý den, naše občanské sdružení poskytuje sociální službu Centrum denních služeb pro dospělé osoby s těžkým mentálním postižením a autismem v pronajatých prostorách. Nyní jsme získali dotaci od KÚ 3 500 000 Kč na stavbu nového domu pro tyto osoby. Prosím o radu zda se máme stát plátci DPH. Zlevnila by se nám stavba, ale nevíme jestli je to pro nás výhodné do budoucna. V nově postaveném objektu budeme provozovat pouze sociální službu Centrum denních služeb a v odpoledních hodinách ho budou moci navštěvovat senioři a jiní sociálně potřební občané. Naše sdružení nikdy nebude výdělečné a vždy zavislé na dotacích. Děkuji Kurfirstová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Občanské sdružení plátcem DPH
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2012, 14:48:40 »
Dobrý den paní Kurfirstová,

jakkoliv se jedná o relativně složitou problematiku (která by si zasloužila bližší konzultaci), z Vašeho zadání spíše vyplývá, že poskytujete zdravotní služby nebo služby sociální pomoci ve smyslu ustanovení § 51 odst. 1 písm. g) a h) zákona č. 235/2004 Sb., zákona o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. V těchto případech se jedná o poskytování plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně. To znamená, že u všech přijatých plnění vztahujících se k těmto uskutečněným plněním (například i stavba nemovitosti pro poskytování těchto služeb) by Vaše společnost neměla nárok na odpočet daně. Za této situace se domníváme, že pro Vás nebude výhodné se stát plátcem daně z přidané hodnoty.

Vše ale závisí na konkrétním posouzení Vašeho případu, které můžeme realizovat až po získání dodatečných informací a podkladů.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama