reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak na řemeslo, pokud nejsem vyučen v oboru?  (Přečteno 2277 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Montega

  • Host
Jak na řemeslo, pokud nejsem vyučen v oboru?
« kdy: 09. 08. 2010, 21:43:47 »
Dobrý den,
chtěl bych začít pracovat se svým otcem, který podniká v oboru zednické a obkladačské práce. Podniká na ŽL, je vyučen. Já jsem momentálně zaměstnán na HPP (zvažuji ukončení PP) a potřebuji poradit, jaké mám možnosti. Nejsem vyučen v oboru (mám SŠ s maturitou), takže svůj ŽL v daném oboru asi mít nemohu, že? Nevím, jestli bude pro otce výhodné, pokud mě zaměstná. Co byste mi poradili?
Předem děkuji za Vaše rady,
Jarda

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Jak na řemeslo, pokud nejsem vyučen v oboru?
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2010, 13:43:19 »
Dobrý den,

situace se řeší odpovědným zástupcem. Viz: § 11 živnostenského zákona: Podnikatel může provozovat živnost prostřednictvím odpovědného zástupce. Odpovědný zástupce je fyzická osoba ustanovená podnikatelem, která odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů a je k podnikateli ve smluvním vztahu. Nikdo nemůže být ustanoven do funkce odpovědného zástupce pro více než čtyři podnikatele...

Obecně se uzavírá pracovní poměr, mandátní smlouva nebo smlouva o sdružení. Pokud Váš otec zaměstnává také jiné osoby, nejjednodušší bude dle mého názoru sjednání pracovního poměru. V opačném případě bych z důvodu dalších registrací a povinností zaměstnavatele (ČSSZ, FÚ, ZP atd. ) zvažovala smlouvu jinou.

Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama