reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: První zaměstnanec  (Přečteno 5340 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin D.

• Host
První zaměstnanec
« kdy: 09. 08. 2010, 19:20:36 »
Dobrý den, jsem OSVČ a chtěl bych se zeptat, co vše musím zařídit a jaké jsou u mne podmínky pro přijetí zaměstnance. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lucka

• Host
Re: První zaměstnanec
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2010, 19:28:24 »
Musíte se přihlásit na FÚ, kam budete za zaměstnance odvádět buď srážkovou nebo zálohovou daň, na OSSZ, na zdr. poj. (podle zaměstnance), na Kooperativě, kam budete platit povinné poj. zaměstnavatele. Snad jsem na nic nezapomněla.

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2010, 20:13:15 »
u dohody o provedení práce je jen FÚ ... jinak to je opravdu náročné kolečko ... hlavně ať Vám zaměstnanec řekne, kterou má pojišťovnu (nejlépe ukáže kartičku) ... už několikráte jsem viděl jak se platilo pojisné jiné pojišťovně ...  :(

Redakční tip

• Stálý člen

Martin D.

• Host
« Odpověď #3 kdy: 10. 08. 2010, 13:56:03 »
Děkuji za odpovědi, vidím, že to nebude asi tak jednoduché, jak jsem si myslel. Tedka ani momentálně nevím, zda by se mi to vyplatilo někoho zaměstnat. Kdyby zaměstnanec měl plat 10000,- tak bych musel tedy odvádět zálohovou daň (2010,-), sociální a zdravotní (2500+893) dále bych si musel sjednat povinné poj. zaměstnavatele, které jsem vypočítal na 840,- Takže bych ve výsledku zaplatil za tohoto zaměstnance 6243,- pouze na daních, čekal jsem, že to bude o něco méně. Je to takto správně?

Martin D.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2010, 14:16:12 »
Děkuji za odpovědi, vidím, že to nebude asi tak jednoduché, jak jsem si myslel. Tedka ani momentálně nevím, zda by se mi to vyplatilo někoho zaměstnat. Kdyby zaměstnanec měl plat 10000,- tak bych musel tedy odvádět zálohovou daň (2010,-), sociální a zdravotní (2500+893) dále bych si musel sjednat povinné poj. zaměstnavatele, které jsem vypočítal na 840,- Takže bych ve výsledku zaplatil za tohoto zaměstnance 6243,- pouze na daních, čekal jsem, že to bude o něco méně. Je to takto správně?

Tak to povinné poj. zaměstnavatele 84,- už z toho neumím počítat  :D
celkem tedy 5487,-

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jana Bohutínská

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2010, 14:51:07 »
Dobrý den, doporučuji Vám článek Dagmar Kučerové, který vyjde na business serveru Podnikatel.cz zítra a této problematice se podrobně věnuje. JB

Platby GoPay

reklama