reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nepovolené podnikání  (Přečteno 5973 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bára

• Host
Nepovolené podnikání
« kdy: 07. 08. 2010, 18:33:14 »
Dobrý den,
dostala jsem se do velmi svízelné situace. Registrovala jsem se na jednom serveru, kde se prodávají většinou oblečky po dětech...atd. Server nabídnul za určitý poplatek měsíčně možnost prodej nových věcí, ale chtěl k tomu ŽL. Já jsem momentálně na mateřské dovolené a ŽL vlastní manžel. Předložil se tedy jeho ŽL a získali jsme povolení prodávat nové věci pod jeho IČ, včera mi přišlo předvolání na policii za nedovolené podnikání, prý anonym. Prý nevlastním ŽL, když jim po telefonu manžel vysvětlil, že se vše prodávalo na jeho živnost, tvrdili, že inzerent jsem byla já. Bohužel jsem tam já registrovaná, ale údaje o jeho firmě, IČO atd. tam byli uvedené. Mohu se zeptat na váš názor či podobnou zkušenost? Mám dvě malé děti a po pravdě řečeno mě to po psychické stránce dost položilo. Děkuji Bára

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Nepovolené podnikání
« Odpověď #1 kdy: 08. 08. 2010, 16:59:17 »
Dobrý den,

bohužel v tomto případě se o nedovolené podnikání jedná. Bude záležet jak se Vám celou situaci podaří ustát. "Výpomoc" přes internet je momentálně velmi aktuální téma. Také finanční úřady se o tento druh výdělku zajímají. A pokuty rozhodně nejsou malé.

Dagmar Kučerová

Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama