reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmu  (Přečteno 1985 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Komarkova

• Host
Daň z příjmu
« kdy: 21. 08. 2012, 19:11:40 »
Dobry den,
danove priznani k dani z prijmu za rok 2010 jsem podala o pul roku pozdeji (tj. v rijnu 2011).
Vyse vypoctene dane byla 81675Kc. Vysel mi preplatek na dani, a to 15150Kc.

Dany preplatek mi FU vratil.
Nyni mi prisel platebni vymer na pokutu za opozdene tvrzeni dane.
V nem stoji, ze ze stanovene dane 81675Kc pocitaji 0,05 proc. ze 188 dni prodleni. Tedy mam zaplatit 4048Kc na penale za opozdene podani.

Ma otazka je nasledujici:
Muze FU pozadovat pokutu i pres to, ze jsem mela preplatek?
A pokud ano, mohu po FU pozadovat uhradu uroku z drzene castky (tj. z onech 15150Kc)?

Dekuji,
Komarkova

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Moderator
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z příjmu
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2012, 17:50:11 »
Dobrý den paní Komárková,

v tomto případě je postup správce daně v souladu s daňovým řádem. Daňový řád skutečně definuje tzv. pokutu za opožděné tvrzení daně ve výši 0,05 % za každý den prodlení, a to z výše stanovené daně (tj. 81 675,- Kč). Bohužel ani není možné podat individuální žádost o prominutí této sankce.

Úrok po správci daně požadovat nemůžete, neboť prodlení se zasláním přeplatku nebylo způsobeno jeho činností (předpokládám, že přeplatek byl vrácen do 30 dnů).

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama