reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pracovní úraz  (Přečteno 2960 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jura

• Host
Pracovní úraz
« kdy: 04. 08. 2010, 18:21:51 »
Dobrý den.
V srpnu v roce 2009 jsm byl přijmut živnostníkem na práci oprav střech, Slíbil mě, že mě sepíše pracovní smlouvu do týdne. Nastoupil jsen a stalo se to co jsem zrovna nechtěl a po třech dnech jsem spadnul  se střechy . Naštěstí jsem přežil, avšak jsem si způsobil tříštivou zlomeninu kolene a nyní dle lékaře budu mít doživotní následky. Pracovní schopnost mě nikdo neproplatil, jelikož se mnou ještě neuzavřel smlouvu a odmítnul jí uzavřít a příjmout odpovědnost. Dá se proti tomu něco dělat ? Pokud ano, jak mám postupovat?  Děkuji. Juraj.

Reklama

• Stálý člen

reklama

amsp

• Host
Re: Pracovní úraz
« Odpověď #1 kdy: 06. 08. 2010, 12:41:20 »
Dobrý den,

na odškodnění máte nárok. Pracovní poměr Vám vznikl konkludentně dnem, kdy jste začal pro živnostníka, tedy zaměstnavatele, práci vykonávat. Proto už i třetí den, co jste vykonával práci a ze střechy spadl, jste již byl zaměstnanec. 

I  to, že Vám zaměstnavatel slíbil vystavit pracovní smlouvu do týdne, nemá se vznikem pracovního poměru nic společného. Ta měla být sepsána už dávno. Problém může ovšem mít zaměstnavatel. Odškodnění pracovních úrazů je zpravidla hrazeno z povinného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu, ovšem je otázka, jestli ho tento zaměstnavatel vůbec zaplatil.

Není to jednoduché na zúřadování, potřebujete kvalifikovanou právní poradu. Doporučujeme Vám se obrátit na kteroukoli advokátní poradnu a požádat o bezplatnou právní poradu (je poskytována dle majetkových poměrů).

Platby GoPay

reklama