reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Datum uskutečnění zdanitelného plnění  (Přečteno 12926 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline markaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« kdy: 06. 08. 2012, 08:29:38 »
Jsme právnická osoba, měsíční plátce DPH. Jako hlavní ekonomická činnost je pronájem nebytových prostor a jejich správa. Mám dotaz na ohledně přefakturace služeb (jako je vodné apod.).
 Dostali jsme fakturu na spotřebu vody, kterou přefakturováváme nájemci. Datum zdanitelného plnění na faktuře je 30. 7., ale došla nám 2. 8., tedy DPH patří do srpna? Ale když to přefakturováváme nájemci, které datum zdanitelného plnění uvedu jemu? Červencové, nebo srpnové? Kdy bude u nás tedy odpočet DPH, v červenci, nebo v srpnu?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #1 kdy: 07. 08. 2012, 19:58:01 »
§ 21 odst. 6 písm. b), druhá část věty zákona o DPH:
popřípadě dnem zjištění skutečné spotřeby při dodání tepla, chladu, elektřiny, plynu, vody, odstranění odpadních vod a telekomunikační služby, při přepravě a distribuci plynu nebo při přenosu a distribuci elektřiny,

Skutečnou spotřebu DPH jste zjistili 2.8. takže DUZP bude 2.8.


Offline Václav Říha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re: Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #2 kdy: 07. 08. 2012, 21:10:19 »
Ještě doplním, že nárok na odpočet daně máte až za měsíc srpen.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline markaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re: Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #3 kdy: 03. 01. 2013, 10:47:10 »
doplňují otázka,spíše ujasnění: jak to bude mezi 2 roky,ještě navíc,když se mění DPH?
jako vlastníkovi nemovitosti nám od vodáren přišla faktura za spotřebu vody v jednom našem objektu.na faktuře je uvedeno odečet z vodoměru 16.12.,datum vystavení a DUZP 28.12.,k nám faktura došla 3.1.2013...celou částku na faktuře přefakturováváme nájemci.takže pro nás je nárok na odpočet 3.1.,přefakturuju nájemci s DUZP taky 3.1.,ale s jakým DPH? 14% ?
a dám to u nás v účetnictví ještě za rok 2012 s tím,že na účtě přefakturace 3xx to bude viset ke konci roku a s následnou přefakturací v lednu 2013 se to spáruje.je to tak?
díky


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2013, 20:41:29 »
Viz přechodné ustanovení zákona ... se sazbou původní neboť se jedná o spotřebu za minulý rok.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline markaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #5 kdy: 04. 01. 2013, 06:51:53 »
Viz přechodné ustanovení zákona ... se sazbou původní neboť se jedná o spotřebu za minulý rok.

děkuji.
a vše výše napsané je správně?


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2013, 14:14:17 »
Řekl bych že ano :-)


Offline markaa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2014, 13:00:40 »
vracím se k tomuto tématu.
je výše popsané dobře?
právě jsem se setkala s názorem,že pokud nejsme poskytovatelé a dodavatelé (vody,tepla,telek.služeb a tak) a jen přefakturováváme,
tak ustanovení par. 21 / 5 b se nás VůBEC netýká a máme přefakturovat k DUZP jako u původní faktury.

jaký je Váš názor,prosím?


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Datum uskutečnění zdanitelného plnění
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2014, 19:13:09 »
A ten názor má oporu někde v zákoně?

Těžko budu vyvracet něco co tam není.

Mimochodem co je to "přefakturace" ... to taky v zákoně o DPH někde je?


 

Platby GoPay

reklama