reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Otevření obchodu  (Přečteno 3685 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Markéta

 • Host
Otevření obchodu
« kdy: 02. 08. 2012, 16:57:17 »
Dobrý den,
ráda bych si otevřela obchod a půjčovnu společenských šatů a zajímalo by mě co všechno musím pro ob´tevření na úřadech nahlásit(nějaká bezpečenostní opatření, požární, hygienická atd. Dále bych se k tomu chtěla věnovat večerním účesům a líčení a zajímalo by mě zda stačí volná živnost obor činnosti č. 78, Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu,, případně nějaké nároky na provoz.
Děkuji M.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Petr Čížek

 • Stálý člen
 • ***
 • Příspěvků: 152
  • Zobrazit profil
  • ZaložFirmu.cz
Re:Otevření obchodu
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2012, 13:02:17 »
Dobrý den,
 
pro obor podnikání prodeje a půjčovny společenských šatů je vyžadováno živnostenské oprávnění v oborech "Maloobchod" a "Pronájem a půjčování věcí movitých". Jedná se o živnosti volné, pro které není předepsáno doložení žádné zvláštní kvalifikace.
 
Pro zhotovování večerních účesů a líčení se vyžadují živnostenská oprávnění v oborech "Holičství, kadeřnictví" a "Kosmetické služby". Pro výkon obou živností je nutné splňovat kvalifikační předpoklady uvedené níže; pokud tyto předpoklady nesplňujete sama, je možné ustanovit odpovědného zástupce, který tyto předpoklady splňovat bude a který bude odpovídat za řádný výkon živnosti.
Kvalifikační předpoklady:
a) střední vzdělání s výučním listem v oboru nebo střední vzdělání s výučním listem v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
b) střední vzdělání s maturitou v oboru nebo střední vzdělání s maturitou v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
c) vyšší odborné vzdělání v oboru nebo vyšší odborné vzdělání v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
d) vysokoškolské vzdělání v příslušném nebo příbuzném oboru, nebo
e) uznání odborné kvalifikace podle zákona 18/2004 Sb. nebo ověření/uznání úplné kvalifikace podle zákona 179/2006 Sb., nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci v oboru vydaný akreditovaným zařízením a 1 rok praxe v oboru, nebo
g) vykonání šestileté praxe v oboru, nebo
h) v případě kvalifikace získané činností v jiném státě EU doklady podle § 7 živnostenského zákona
 
Ohlášení živností je možné provést na živnostenském úřadě nebo zde.
 
Pro otevření obchodu je vyžadováno, aby prostory byly pro účely prodeje schváleny (zkolaudovány) příslušným stavebním úřadem do užívání. V případě, že pro tento účel zkolaudovány nejsou, je třeba požádat na stavebním úřadě o změnu užívání prostor (rekolaudaci).

Pro provozování činnosti je dále nutné schválení provozního řádu hygienickou stanicí. Provozní řád musí být sestaven podle předepsané osnovy.
 
Provozovna, kde bude činnost vykonávána, dále vyžaduje schválení ze strany hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Tomu se odesílá schválený provozní řád spolu s plánkem prostor, HZS následně provede kontrolu prostor za účelem jejich schválení z hlediska požární bezpečnosti.
 
S pozdravem
 
Petr Čížek
ZalozFirmu.cz
 
 
Petr Čížek
manažer projektu ZaložFirmu.cz

www.ZalozFirmu.cz
tel.: +420-224 910 173
fax: +420-224 910 174
email: info(zavináč)ZalozFirmu.cz 

Platby GoPay

reklama