reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Exekuce  (Přečteno 3577 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Homolková

• Host
Exekuce
« kdy: 30. 07. 2012, 21:17:04 »
Při četbě předešlých dotazů, které se týkaji exekucí, mě překvapilo, že pokud žije poplatník ve společné domácnosti s dítětěm manželky, toto dítě se mu nezapočítá při výpočtu nezabavitelného minima. Ale co když dítě nemá v rodném listu uvedeného otce?
Provádím exekuce pracovníkovi, kterému postupně přišly už asi 4 exekuční příkazy, protože má minimální mzdu, není téměř z čeho srážet. Dnes přišla 5. s Žádostí o poskytnutí součinnosti. Překvapilo mě, kolik informací požaduje exekutorský úřad (výplatní pásky za 3 měsíce, vypsat, zda je sráženo z jiných rozhodnutí včetně pořadí a včetně kopie listin atd. Zdá se mi to neobvyklé, musím opravdu všechny tyto informace poskytnout?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Petra Nová

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce
« Odpověď #1 kdy: 31. 07. 2012, 08:40:49 »
Mě to také zaujalo, protože na součinnosti odpovídám ve firmě já. Řeší to § 33 a § 34, zák. 120/2001. Z jeho obsahu mi nevyplývá jasně, zda jsem povinna tuto součinnost v takovém rozsahu poskytnout. Chci se obrátit s dotazem na exekutorskou komoru. V poslední době toho žádají exekutoři opravdu už tolik, že pomalu nedělám nic jiného.

§ 33 (1) Soudy, orgány státní správy a samosprávy, obce a jejich orgány, notáři a právnické a fyzické osoby, rozhodují-li o právech a povinnostech, jsou povinni sdělit exekutorovi na jeho písemnou žádost údaje o majetku povinného, které jim jsou známy z jejich úřední činnosti.

§ 34 (1) Exekutor může požádat o součinnost třetí osoby podle § 33 a ty jsou povinny ji poskytnout bezplatně, doloží-li exekutor své pověření k provedení exekuce, a jen v souvislosti s jejím prováděním; není však povinen dokládat způsob provedení exekuce. (2) Třetí osoby jsou povinny poskytnout exekutorovi součinnost podle § 33 bez zbytečného odkladu, a je-li to technicky možné, v elektronické podobě; nesplní-li tuto povinnost, odpovídají oprávněnému a exekutorovi za škodu, která tím oprávněnému nebo exekutorovi vznikne. Způsobil-li škodu nesplněním této povinnosti státní orgán, právnická či fyzická osoba při výkonu veřejné správy, která jim byla svěřena, nebo územní samosprávný celek při výkonu státní správy, který na něj byl přenesen zákonem nebo při výkonu samosprávy, postupuje se podle zvláštního právního předpisu.8) (3) Za nesplnění povinností uvedených v § 33 může exekutor uložit třetím osobám pořádkovou pokutu.9)

Budu ráda, když někdo "přidá svojí trošku do mlýna".

Platby GoPay

reklama