reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Povinnosti pojištění  (Přečteno 2665 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adam Rajnoha

• Host
Povinnosti pojištění
« kdy: 20. 07. 2012, 23:45:38 »
Dobrý den,
chystám se založit e-shop. Ten samotný již mám hotový, a živnost si půjdu nahlásit pro velkoobchod a maloobchod, to mám zjištěné.
Co mě ale zajímá je, jestli kromě živnosti je potřeba zajišťovat cokoliv jiného, jelikož jsem kdesi na jiném fóru četl, že pokud jsem zaměstnaný a k tomu chci mít živnost, jsem oproštěn od platby soc. a zdrav. pojištění, protože ho zkrátka za mě už platí můj zaměstnavatel v práci.

Je tomu tedy tak ? Je v mém případě pouze z legislativní stránky věci potřeba zařídit si jen Živnostenské oprávnění (za, nevím kolik je to dnes, 1000 korun?) ?

Děkuji za odpověď

Rajnoha

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Povinnosti pojištění
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2012, 10:28:44 »
1. rok podnikání (2012):
sociální pojištění - měsíční zálohy se neplatí - doplatek se platí při zisku cca 60 000 Kč za 12 měsíců (vzhledem k tomu, že budete mít měsíců 5 nebo 6 je třeba tuto částku snížit na poměrnou část roku tj. 30 000 Kč nebo 25 000 Kč) - doplatek je 14,6 % ze zisku
zdravotní pojištění - měsíční zálohy se neplatí - doplatek se platí při jakémkoliv zisku - doplatek je 6,75 % ze zisku

další roky podnikání (2013 a dále)
sociální pojištění - pokud se platil doplatek za předchozí rok, platí se měsíční zálohy (minimální pro vedlejší činnost - v roce 2012 to je 735 Kč měsíčně), pokud se doplatek neplatil, neplatí se ani zálohy - doplatek se platí při zisku vyšším než cca 60 000 Kč (částka se každoročně zvyšuje) - doplatek je 14,6 % ze zisku a vyúčtují se s ním zálohy
zdravotní pojištění - měsíční zálohy se neplatí - doplatek se platí při jakémkoliv zisku - doplatek je 6,75 % ze zisku

Offline arajnoha

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2012, 10:38:01 »
Děkuji za obsáhlou odpověď.
Tedy, jestli za kalendářní rok nepřesáhnou mé zisky 60 000,- cca., není potřeba platit žádné zálohy, žádné taxy , rozumím-li tomu dobře ?
Děkuji

Rajnoha

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. 07. 2012, 13:08:51 »
Zálohy ne. Jenom doplatek na zdravotním pojištění (6,75 % ze zisku - což při 50 000 Kč je 3375 Kč).

Platby GoPay

reklama