reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vypoved + odstupne  (Přečteno 2115 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

anethka

  • Host
Vypoved + odstupne
« kdy: 26. 06. 2012, 11:00:55 »
Dobrý den, mám dotaz.

Frima kde je manžel zaměstnán, je finančně v úzkých, každý měsíc propouštějí několik externistů a hledají nejlevnější a nejrychlejší cesty jak se zbavit i zaměstnanců. Manžel chce odejít koncem srpna, z vlastních důvodů. Džentlmensky jim to oznámil již koncem května a mají to mezi sebou již i písemně (s datumem 31.8.). Nyní ale šéf tlačí, aby manžel odešel co nejdříve. Nemají pro něj dost práce.
Dnes se šel manžel dohodnout, že by oficiálně zkončil třeba již k 30.6., ale že by mu jako odstupné dali 2 zbývající čisté platy (firma by ušetřila na odvodech). Nyní je jednání ve fázi, že jako zaměstanec zkončí v půlce měsíce, a pak dostane 1,5 ěsíce v čistých platech. Ale dle mého, když podepíše tuto variantu, nemá už jako zaměstnanec na nic dalšího nárok.
Prosím o radu, s optimálním a právně nejschůdnějším řešením. I co se peněžního vyrovnání týká, firma pomalu ztrácí platební schopnost...
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaOffline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Vypoved + odstupne
« Odpověď #1 kdy: 05. 07. 2012, 20:16:15 »
... Dnes se šel manžel dohodnout, že by oficiálně zkončil třeba již k 30.6., ale že by mu jako odstupné dali 2 zbývající čisté platy (firma by ušetřila na odvodech). Nyní je jednání ve fázi, že jako zaměstanec zkončí v půlce měsíce, a pak dostane 1,5 ěsíce v čistých platech...

Pracoval-li manžel pro zaměstnavatele déle než dva roky, a obdržel-li výpověď od zaměstnavatele, má nárok na odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku (jakákoliv další částka by již nebyla odstupným). Jestli ale dal výpověď (či požádal o rozvázání pracovního poměru) manžel, nemá nárok na žádné odstupné.

---
Nemá-li zaměstnavatel pro manžela práci ani po dobu výpovědní lhůty, jde o překážku na jeho straně, za niž musí manželovi vyplatit náhradu mzdy.

Já bych na manželově místě na nic dalšího nepřistupovala a zbývající čas bych využila k hledání nového zaměstnání.


 

Platby GoPay

reklama