reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přenesení daňové povinnosti - krbová, kachlová kamna  (Přečteno 8730 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ivo Molčan

  • Host
Dobrý den,
 
jsme firma, která staví kachlová kamna, teplovzdušné krby ale i zahradní krby. Jsme plátci DPH.
Obyčejně stavíme kamna nebo krb fyzické osobě ( neplátce DPH).
 
Nyní ale budeme stavět pro stavební firmu ( také plátce DPH ), jako subdodávku,  zahradní krb.
Chtěl jsem se tedy zeptat, zda dodání díla bude v režimu přenesení daňové povinnosti?
 
A dále se chci zeptat, jak je to u staveb kachlových kamen nebo teplovzdušných krbů, které bychom stavěli pro jinou firmu ( plátce DPH),
ale ne už jako subdodávku, ale pro její využití.
 
Děkuji za odpověď
S pozdravem
Ivo Molčan
 
 
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Kateřina Čepelíková

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Přenesení daňové povinnosti - krbová, kachlová kamna
« Odpověď #1 kdy: 25. 05. 2012, 15:13:58 »
Dobrý den, pane Molčane,
otázku uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti ve stavebnictví upravuje § 92a, resp. § 92e zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. Úprava tam uvedená stanoví, že režim přenesení daňové povinnosti se uplatní, pokud:
- se jedná o vyjmenovaná plnění, tj. v oblasti stavebnictví o stavební práci zatříděnou do skupiny 41 až 43 klasifikace produkce CZ-CPA a
- odběratel je plátce DPH (s určitými modifikacemi u specifických subjektů - viz například informace GFŘ
a navazující právní názory GFŘ a MF ČR).
Znamená to tedy, že v případě, že Váš odběratel je plátce DPH (s určitými výjimkami - viz dokument výše), režim přenesení daňové povinnosti se uplatní. Přitom nezáleží na tom, zda plnění použije pouze pro účely svého podnikání či plnění bude subdodávkou pro jinou osobu.
Co se týče první podmínky pro uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti, tj. zda spadá Vaše plnění pod kódy 41 - 43 klasifikace CZ-CPA, jedná se o otázku nikoliv výlučně daňovou, ale spíše "statistickou". Vzhledem k tomu, že obdobné dotazy se v této poradně opakují, doporučuji při řešení těchto situací následující postup:
- rámcovým vodítkem je "nahlédnutí" do přehledu nejčastějších dotazů k zatřídění, který publikuje GFŘ - na uvedeném odkazu ve spodní části (soubor MS Excel) -
- pro závaznou informaci týkající se zatřídění je zapotřebí nechat si Vámi poskytované služby zatřídit do klasifikace CZ-CPA. Pro tyto účely jsou zřízena zatřiďovací střediska (například ORGES Consulting, ÚRS Praha, SIAK Zlín a řada dalších), která za úplatu Vámi poskytované plnění zatřídí.



Za redakci Podnikatel.cz
Kateřina Čepelíková



 

Platby GoPay

reklama