reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH u služby poskytnuté zahraniční osobou  (Přečteno 5333 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rena1746

  • Host
DPH u služby poskytnuté zahraniční osobou
« kdy: 22. 07. 2010, 13:50:16 »
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s DPH v případě služby poskytnuté zahraniční osobou (3. země, ne EU). Jedná se o seminář (školení) konaný v ČR. Příjemcem služby je český plátce, ten vlastně organizuje tento seminář pro české subj. (plátce i neplátce). Jsem toho názoru, že jde o službu s místem plnění v ČR. Český plátce tedy obdrží fa od zahr. osoby, ze které vypořádá DPH (DPH odvede a zároveň si uplatní nárok na odpočet). Následně účast na seminář ostatním účastníkům fakturuje již s českou DPH.
Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: DPH u služby poskytnuté zahraniční osobou
« Odpověď #1 kdy: 22. 07. 2010, 16:05:04 »
Dobrý den,

pokusím se zajistit odpověď od daňového poradce.

Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: DPH u služby poskytnuté zahraniční osobou
« Odpověď #2 kdy: 02. 08. 2010, 16:27:51 »
Dobrý den,

Váš názor je správný. To potvrzuje Jan Molín, daňový poradce ze společnosti MIVO.
Uvádí, že v případě poskytnuté služby zahraniční osobou ze třetí země lze vycházet z §
108 odst. 1. písm. c) zákona o dani z přidané hodnoty:osobou povinnou přiznat a zaplatit daň je plátce nebo osoba identifikovaná k dani, kterým je poskytována služba podle § 10 až 10d.. osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku. Osobou povinnou k dani neusazenou v tuzemsku se pro účely tohoto ustanovení rozumí zahraniční osoba povinná k dani, která nemá provozovnu v tuzemsku.

Organizace semináře spadá pod § 10b zákona o dani z přidané hodnoty, tj. místem plnění při poskytnutí vzdělávací služby, jakož i služby organizátora této akce, je místo, kde se tato akce skutečně koná, a proto je místo plnění v tuzemsku.

Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama