reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Faktura do USA - DPH  (Přečteno 15130 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

SM

• Host
Faktura do USA - DPH
« kdy: 06. 05. 2012, 20:13:36 »
Dobrý den,

na foru jsem se dočetl, že při fakturaci služeb do USA se musím stát plátcem DPH.

Faktury budu tedy vystavovat s DPH nebo bez? (např. - dohodnutá měsíční platba 10.000 Kč (dohoda na platbě v CZK)) - vystavit fakturu na 10.000, nebo na 10.000 + 2.000?

Pokud bez, jak se to pot daní? Do přehledu DPH půjde nula?

omlouvám se za zmatený příspěvek, snad pochopíte co jsem myslel :o )

Díky moc

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Faktura do USA - DPH
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2012, 22:16:52 »
Pokud fakturujete služby do USA tak se plátcem stát nemusíte. To platí jen při fakturaci do států EU - viz § 94 odst. 11 zákona o DPH.

Pokud však přijmete službu z jakékoliv ciziny (kromě stravování, dopravy, ubytování) tak se stáváte plátcem - viz § 94 odst. 8 zákona o DPH.

Offline S.M.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. 05. 2012, 02:24:19 »
Dobrý den pane Řího,

díky za Vaši odpověď (pochopil jsem to obráceně

Bohužel i v tomto případě nastává situace kdy se budu muset stát plátcem DPH. Pro fakturu v rámci EU pokud dobře rozumím platí, že (po prověření DIČ druhého subjektu) vystavím fakturu dle toho, zda je nebo není plátcem ve své zemi, pokud je, DPH zaplatí druhý subjekt u sebe - tzn do přehledu DPH z takové faktury bude 0 (=daň platit nebudu), v opačném případě vystavím fakturu s DPH, které odvedu u nás.

S fakturou do USA je to stejné jako by byl plátce DPH? Tedy vystavím bez DPH a odvádět DPH nebudu?

Díky moc

PS: ihned po založení živnosti mám v plánu najít si daňového poradce, neb v této oblasti jsem naprostý analfabet a otázek mám mnoho. Mohl (i) byste mi někoho doporučit?

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2012, 07:36:14 »
Pokud budete fakturovat služby podnikateli, tak obecně platí, že fakturujete bez DPH a pokud je EU podnikatel neplátce DPH, tak se stává plátcem (či osobou identifikovanou) - prostě provede reverse charge.

Do USA je to vývoz služeb, který je osvobozen od DPH - viz § 67 zákona o DPH

To záleží z jakého kouta státu jste ... přece jenom 300 km dojíždět za daňovým poradcem je nesmysl :-)

Offline S.M.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. 05. 2012, 20:18:36 »
Ještě jednou díky za ochotu a pomoc  8)

Ještě chvilku a zapomenu a jméno ... Hradec Králové by bylo ideální, případně někde kolem  ;)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline S.M.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. 05. 2012, 20:22:45 »
Popř ještě jeden dotaz - podle čeho poznám že je osoba podnikatel pokud není plátce DPH? DIČ se dá prověřit, ale jak na tohle?

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. 05. 2012, 21:48:38 »
Hradec Králové ... tak tam znám třeba mě   :P

Tak většinou se to pozná ... například tím, že napíše nějaké své identifikační číslo ... nejlepší je se zeptat ... "Do you have tuhle službu pro svoje podnikani?"  :P

Offline S.M.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2012, 23:22:27 »
Výborně  :P  posílám SZ  :)

Offline S.M.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. 05. 2012, 23:33:45 »
tedy jakmile mi to půjde, nebo mi prosím dejte kontakt do mailu - sice jsem Vás asi našel, ale jistota je jistota, abych nespamoval poštu nějakému jinému nešťastníkovi :)

Platby GoPay

reklama