reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vyhledávání nových zákazníků na Facebooku  (Přečteno 6440 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

aaaaaaaaaaaaaa

• Host
Vyhledávání nových zákazníků na Facebooku
« kdy: 20. 07. 2010, 16:51:03 »
Některé firmy si hledají zákazníky na FCB tak to hledání probíhá v praxi? To posílají "zprávu" lidem, na jejíž profili daný pracovník firmy narazí?Tedy nějak se dostanu na profil nějakýho "franty", kliknu na Poslat zprávu, do ní napíšu. "Tady firma XYZ, prodáváme to to a to, máte o naše výrobky zájem?" a odeslat ?

Dá se to nějak to hledání zákazníků na FCB popsat několika větami? Nezajímá mě mě žádné konkrítní know-how, to mi stejně nikdo neřekne, jen nějaké obecné informace a pokud možno popsat to několika větami, aby získal hrubou představu. Viděl jsem to v jendom pracovním inzerátu v části "Náplň práce:" "Vyhledávání nových zákazníků na sociálních sítí"

Reklama

• Stálý člen

reklama

jezevec

• Host
Re: Vyhledávání nových zákazníků na Facebooku
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2010, 00:01:35 »
facebook je blbost pro blbý a hledat na něm klienty je absurdní.
posílat neznámým lidem zprávy typu "nechtěli byste náhodou moje zboží" je přesně způsob jak prudit a být ignorován. nebo vy byste takhle nakupoval?

michal pospisil

• Host
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2010, 12:38:49 »
Dobrý den

ackoliv osobne nejsem velkym priznivcem Facebooku tak je asi nepopiratelne ze jde o velmi popularni socialni sit a nevyuzit ji pro sve marketingove ucely by byla skoda. Urcite bych ji zaradil do on-line marketingoveho mixu vedle kvalitnich www stranek, ppc webovych kampani či optimalizace obsahu webů (SEO). Kazdopadne marketing na webu je spise dlouhodoba prace, ktera postupne privede klienty na vase produkty a duveru klientu je treba budovat. Preji hodne stesti a pokud v teto oblasti nemate dost zkusenosti obratte se na odborniky usetrite tak mnoho casu  :)

s pozdravem

Michal Pospíšil

Redakční tip

• Stálý člen

Jícha

• Host
« Odpověď #3 kdy: 21. 07. 2010, 16:34:04 »
Ano Facebook vzbuzuje emoce a černobílá hodnocení jsou naprosto normální.

Nicméně přes 2.600.000 českých registrací nemůže žádného marketéra nechá spát.

Určitě není vhodné posílat nějaké nabídky a pod. Je třeba založit ZAJÍMAVÝ firemní profil. Zde se zákazník rychle dozví novinky, akce, drby,..., může komunikovat s ostatními zákazníky i s dodavatelem. Rychle se dá zveřejnit téměř cokoli.
V prvé řadě je to o budování komunity na stránkách formou zajímavého a zábavného obsahu, který poskytne zákazníkům něco navíc než normální web. Něco, co jsou ochotni sledovat, případně doporučit dál. Pokud toto nejsme schopni nabídnou, nemá cenu se na Facebooku prezentovat.
Pokud mám vybudovanou komunitu, mohu jí OBČAS a s UVÁŽENÍM něco poslat. Ale velmi opatrně. Jinak docílím toho, že komunitu ztratím.

Osobně považuji za zdařilé na příklad:
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/DobryWeb
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/KIA-MOTORS-Czech/333677018188?ref=ts
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/HUSKY/85317505994?ref=ts

Jak je vidět, dá se úspěšně prezentovat i jiné zboží než spotřební (Dobrý Web).

Tomáš

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 09. 2010, 20:00:27 »
Dobrý den, správou facebookových kampaní se mimo jiné zabýváme a rád s Vámi cokoliv prokonzultuji, poradím a vysvětlím. Pište na bartak@delab.cz.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama