reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prenesení daňové povinnosti  (Přečteno 9841 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Karel Černý

 • Host
Prenesení daňové povinnosti
« kdy: 10. 04. 2012, 14:36:47 »
Jsme společnost,jejíž hlavní činnost je vodoinstalatérství a topenářství.Mimu tuto činnost provádíme předzáruční,záruční a pozaruční opravy plynových a el.kotlů.Máme problém s běžným prováděním ročních pravidelných prohlídek kotlů a jejich zatříděním:
Příklad: servisní technik  provádí  servis-prohlídku,odzkoušení funkčnosti kotle,uvedení do provozu nebo z provozu/ dle sekce f - stavby a stavební práce , bod  43.22.12 instalace topení se údržba a opravy domácích kotlů a hořáků / se tato činnost zahrnuje do režimu přenesení daň.povinnosti.Přitom tato činnost není prováděna na stavbě , ale v bytě zákázníka.Přitom tato činnost dle seznamu " Přehled nejčastějších dotazů veřejnosti k aplikaci přenesení daňové povinnosti u stavebních prací, pořadové číslo 32 / se tato  činnost nezahrnuje do režimu přenesení daň.povinnosti.
Náš dotaz je: co se zahrnuje do režimu přenesení daň.povinnosti / přitom servisní technik nezasahuje do stavby a nejedná se o instalaci kotle na stavbě/.
 
Děkuji za odpověď.
Karel Černý
tel.:475200901,775700956

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Kateřina Čepelíková

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 37
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Prenesení daňové povinnosti
« Odpověď #1 kdy: 17. 04. 2012, 21:44:20 »
Dobrý den, pane Černý,
Váš problém se skrývá ve správném zatřídění pod statistický kód CZ-CPA bez ohledu na to, zda je činnost prováděna na stavbě nebo v bytě. V tomto případě se musíte obrátit na tzv. zatřiďovací střediska, která zatřídění provádějí. Seznam certifikovaných společností naleznete na tomto odkazu (http://www.klo.cz/info-servis/adresar/firmy-zatridujici-skp.php).


Cena za službu je v průměru v rozmezí od 500 do 1000 Kč. Pokud budou zatříděny do zmíněného kódu a splní-li se obecné podmínky (vztah plátce-plátce atp.), pak se režim přenesení daňové povinnosti uplatní.

Od ledna 2012 se shodou okolností řeší, jaká konkrétní stavební služba je zatříděna do kódů 41-43 a jaká již nikoliv. V této věci je kompetentní pouze ČSÚ, který klasifikaci CZ-CPA vydává, resp. jím výše uvedená pověřená pracoviště.

To je jediný doporučený postup, kterým se budete krýt i vůči svému finančnímu úřadu. Další informace o Standardní klasifikaci produkce (SKP) naleznete na stránkách Českého statistického úřadu (http://www.czso.cz/csu/2003edicniplan.nsf/p/0217-03).

Děkujeme za využití naší Odborné poradny.

Hezký den


Za redakci Podnikatel.cz
Kateřina Čepelíková 

Platby GoPay

reklama