reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Účtování poštovného do zahraničí  (Přečteno 11275 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena

  • Host
Účtování poštovného do zahraničí
« kdy: 09. 04. 2012, 11:10:31 »
Dobrý den.
Z našeho e-shopu odesíláme zboží zíkazníkům Českou poštou i do zahraničí. Česká pošta při fakturaci poštovného neúčtuje do zahraničí DPH.
Chci se zeptat: já, jako plátce DPH ho účtovat musím a nebo taky nemusím? Není mi totiž jasné, proč navyšovat poštovné o DPH, když pošta si ho neúčtuje. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:účtování poštovného do zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2012, 15:14:40 »
To záleží zda postupujete dle § 36 odst. 11 zákona o DPH.

Pokud je pro vás poštovné průběžnou položkou (tj. neovlivňuje příjmy ani výdaje či náklady či výnosy) a poštovné o nic nenavyšujete, tak můžete fakturovat poštovné bez DPH.

Pokud vám poštovné leze do daňových výdajů (či nákladů), či jej navyšujete, tak z něj DPH musíte odvést vždy (nejen do zahraničí).


 

Platby GoPay

reklama