reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH  (Přečteno 2176 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alrj

  • Host
DPH
« kdy: 03. 04. 2012, 12:29:27 »
Dobrý den,
OSVČ podnikající v mezinárodní silniční motorové dopravě, vede účetnictví, zaregistrován jako plátce DPH v ČR a SR. Faktury vystavené v EUR za kabotážní přepravu  v SR pro slovenského plátce daně. Jak je správně vykázat v účetnictví a následně do přiznání k DPH v ČR - řádek 26 daňového přiznání ? Podání přiznání k DPH na Slovensku je samozřejmé.
Děkuji za odpověď.
Alena packová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:DPH
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2012, 13:33:01 »
Vážená paní Packová,

od 1. ledna 2010 došlo ke změně právní úpravy v oblasti uplatňování daně z přidané hodnoty při poskytování služeb, tj. zejména pravidel pro stanovení tzv. místa plnění a určení osoby povinné přiznat a zaplatit daň včetně souvisejících administrativních povinností.

Ve smyslu ustanovení § 9 odst. 1 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, je tedy místem plnění při poskytování služby osobě povinné k dani místo, kde má tato osoba (tj. odběratel) své sídlo nebo místo podnikání. Tzn., že případnou daňovou povinnost musí vypořádat příjemce přepravní služby na Slovensku, slovenský plátce daně, který se zároveň musí řídit slovenskými daňovými zákony. Pro českého plátce daně, pro českého poskytovatele služby, se bude jednat o plnění, které uvede na řádku č. 21 českého daňového přiznání. Taktéž má povinnost toto plnění uvést do souhrnného hlášení.

Jiná situace by byla tehdy, pokud by podnikatel měl na Slovensku provozovnu a služby poskytoval prostřednictvím této provozovny.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama