reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nutnost vedení účetnictví  (Přečteno 938 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

CPO

  • Host
Nutnost vedení účetnictví
« kdy: 02. 04. 2012, 16:21:39 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na podmínky vedení účetnictví u střediska neziskové organizace.

Jsme církevní právnickou osobou a svou činnost máme rozprostřenou do cca 25 středisek v regionu. Působnost v rámci celého regionu způsobuje, že sběr každičkého sebemenšího dokladu do centra a následné zaúčtování by vyšlo dráž než za kolik daný účet je (jsou to opravdu drobné účty). To mě přivádí na myšlenku dát střediskům do vlastní kompetence jakousi minikasu, kam by si přispívali velmi malým obnosem (jsou to studenti - dobrovolníci a nepotřebují o svých příspěvcích žádné doklady) a z toho si kryli nějaké drobné výdaje, které by nemusely tak jít do účetnictví centra organizace. Zjednoduší se administrativa a posílí se kompetence nižších úrovní organizace.

Mou otázkou ale je, jestli bych se takto dostal do rozporu s nějakým zákonem? Jednou jsem stylem "jedna paní povídala" doslechl o nějakém limitu, tuším 20 000 Kč obratu, po jehož dosažení musí být v daném středisku striktně vedena každá koruna v účetnictví. Chtěl bych se zeptat, jestli takový nebo jakýkoliv podobný limit skutečně existuje.

Budu velmi vděčný za Vaše rady

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama