reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sazba DPH  (Přečteno 2829 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Agáta

  • Host
Sazba DPH
« kdy: 29. 03. 2012, 13:27:58 »
Dobrý den,
 
chtěla bych se zeptat jaká sazba DPH bude účtována za kompletní dodávku stavby na Rekreační objekt určený k trvalému bydlení.
Ve stavebním povolení a projektové dokumentaci je uveden dovětek  - Rekreační objekt k trvalému bydlení.
Prosím Vás o radu  zda je možné fakturovat stavební práce se sníženou sazbou DPH 14%.
Děkuji za odpověď
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Sazba DPH
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2012, 16:04:53 »
Dobrý den,

ve smyslu ustanovení § 126 odst. 1  zák. č.183/2006 Sb., stavebního zákona lze stavbu užívat jen k účelu vymezenému zejména v kolaudačním rozhodnutí, v ohlášení stavby, ve veřejnoprávní smlouvě, v certifikátu autorizovaného inspektora, ve stavebním povolení, v oznámení o užívání stavby nebo v kolaudačním souhlasu.
Ve stavebním povolení je dle dotazu uvedeno, že se jedná o rekreační objekt k trvalému bydlení. Pokud splní objekt podmínky uvedené v ustanovení § 48 odst. 2  písm. b) zákona o DPH, domnívám se, že lze fakturovat se sníženou sazbou daně.

Hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama