reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak právně na 40h/týdně a 150+/ročně jako student  (Přečteno 2517 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš, 20 let

• Host
Dobrý den,

prosím o radu, jak naložit s touto situací. Přes prázdniny potřebuji dělat 40h týdně a v tomto zaměstnání mi 150 hodin na dohodu o provedení práce tak nestačí. Nestačí mi ale ani dohoda o pracovní činnosti, která by mi dovolovala jen 20h/týdně. Po zbytek roku by mi jako studentovi prezenčního studia stačila, ale přes prázdniny je zcela nedostačující. Jakou právní formu zvolit? Jedná se o práci, kterou pak budu vykonávat i při škole.

Děkuji za rady, Tom

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Jak právně na 40h/týdně a 150+/ročně jako student
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2010, 21:35:55 »
Pracovní poměr na dobu určitou?

Tomáš, student

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2010, 17:08:25 »
Díky za odpověď, ale toto je první, co mě napadlo, ale je to opravdu jedinná možnost? Zdravotní by za mě v takovém případě platil zaměstnavatel, pokud se nepletu, ale co zbytek daní? Popravdě jsem systém daní v případě studenta - s potvrzením - příliš nepochopil, jak to tedy bude pro mě vypadat, za předpokladu že podepíšu "ten růžový papír" ? :)

Mockrát díky za odpovědi,
Tomáš

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2010, 18:07:42 »
http://www.podnikatel.cz/kalkulacky/cista-mzda/

Zkus si to spočítat ...

Hlavně z toho platíš zdravotní a sociální (ale protože jsi student tak nemusíš platit zdravotní minimální) ...

Nikol

• Host
« Odpověď #4 kdy: 07. 08. 2010, 11:58:06 »
Existuje něco jako příkazní smlouva /do 20000,--/ kde se nehlídají hodiny, jen se stanoví práce.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. 08. 2010, 15:50:24 »
Ano ... to existuje ... ale to je potom podnikání a dotyčný musí být podnikatelem (a je jedno, že si vydělá méně než 20.000 Kč za rok) ...

Platby GoPay

reklama