reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Půjčka společníkovi s.r.o  (Přečteno 3360 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kateřina

  • Host
Půjčka společníkovi s.r.o
« kdy: 22. 03. 2012, 17:14:45 »
Dobrý den,


prosím o odpověd,za jakých podmínek je možné půjčit jednateli,zárověň společníkovi a zaměstnanci v jedné osobě částku cca 1 mil kč,s tím že by splácel tuto částku z divident do pokladny.



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Půjčka společníkovi s.r.o
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2012, 18:53:17 »
Jediná omezující podmínka je to, že ve smlouvě si musíte stanovit běžný úrok z této půjčky ... jinak vám to finanční úřad dle § 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů dodaní.


Offline drenata

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 205
    • Zobrazit profil
Re:Půjčka společníkovi s.r.o
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2012, 09:04:25 »
A když společník půjčuje společnosti, tak tam také musí být úrok?
Děkuji

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Půjčka společníkovi s.r.o
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2012, 15:01:11 »
Ne tam být nemusí.


 

Platby GoPay

reklama