reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příjmy u příjmů z pronájmu  (Přečteno 1482 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

PetraLn

• Host
Příjmy u příjmů z pronájmu
« kdy: 19. 03. 2012, 13:02:35 »
Dobrý den. Mám ve vlastnictví bytový dům, kde pronajímám 3 byty. Výdaje stanovuji paušálem. Jde mi o to, co vše zahrnout do příjmů kromě nájemného. V domě máme centrální měření spotřeby vody. Faktury platím a potom je nájemníkům rozúčtovávám podle spotřeby na vodoměrech v jednotlivých bytech. Nájemníci mi platí měsíčně zálohy a po vyúčtování doplatek hotově. Tudíž mám příjmové doklady. Také jsme měli na domě malou pojistnou událost, která byla vyplacena pojišťovnou. Cca 8.000,- Kč. Zahrnuje se to do příjmů? Děkuji. P.L.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Příjmy u příjmů z pronájmu
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2012, 22:27:57 »
Dobrý den,

zálohy na Vámi uvedené služby nemusí být v souladu s pokynem GFŘ č. D-6 zahrnuty do příjmů. Stejné pravidlo platí i pro případné doplatky, které Vám nájemníci hradí. Podmínkou je, abyste po uplynutí roku zálohy zúčtovala se skutečnými výdaji za tyto služby (např. dodávku vody).

Naopak pojistné plnění související se škodou na majetku, který byl v době vzniku škody pronajímán, musí být zahrnuto do příjmů.

Pěkný den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama