reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Smlouva o dílo a starobní důchdoce  (Přečteno 3733 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Anna

  • Host
Smlouva o dílo a starobní důchdoce
« kdy: 19. 03. 2012, 10:32:59 »
 
Dobrý den
může si  starobní důchodce přivydělat na smlouvu o dílo nebo je smlouva o dílo vázána pouze pro OSVČ. Pokud by si mohl přivydělat
na smlouvu o dílo je zde povinnost odvodu daně ? Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Smlouva o dílo a starobní důchdoce
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2012, 22:18:08 »
Dobrý den,

smlouvu o dílo může uzavřít i nepodnikatel (např. starobní důchodce), úpravu smlouvy o dílo obsahuje mj. i občanský zákoník (§ 631 a násl.).

Pokud by Vám ze smlouvy o dílo vyplynul příjem, potom by se jednalo o tzv. ostatní příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. U těchto příjmů platí, že jedná-li se o příjmy z tzv. příležitostné činnosti, které nepřesáhnou za rok 20 000,- Kč, jsou od daně osvobozeny.

Pozor jen na opakující se (nikoliv příležitostné) činnosti. Potom by Vám vznikla povinnost získat na takovou činnost příslušné oprávnění.

Hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama