reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dotaz na podani danoveho priznani  (Přečteno 1457 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Monika

  • Host
Dotaz na podani danoveho priznani
« kdy: 19. 03. 2012, 07:57:24 »
Dobry den,


chci se zeptat, pokud jsem si roce 2011 zalozila zivnost, mam jiz DIC, ale prozatim jsem nezacala podnikat, ani jsem si po domluve na ŽÚ neregistrovala zdravotni, socialni, dan z prijmu a ostatni, musim podavat danove priznani, ikdyz s 0,-? ??? ??Dekuji za odpoved.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Dotaz na podani danoveho priznani
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2012, 22:04:03 »
Dobrý den,

povinnost podat daňové přiznání řeší § 38g zákona o daních z příjmů. V případě, že nevykazujete daňovou ztrátu a neměla jste v roce 2011 celkové příjmy (tj. například i příjmy ze zaměstnání atp.) přesahující 15 000,- Kč, pak daňové přiznání podávat nemusíte.

Daňové přiznání nemusíte podávat také v případě, kdy máte příjmy ze zaměstnání (tj. příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 zákona o daních z příjmů), a to pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců. Podmínkou je, že jste podepsala u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období tzv. prohlášení k dani a nemáte jiné příjmy (včetně příjmů z podnikání) vyšší než 6 000 Kč.

Pokud jste tedy byla v roce 2011 například pouze zaměstnána u jednoho zaměstnavatele a nemáte příjmy z podnikání (ani ostatní příjmy), popř. nevykazujete daňovou ztrátu, daňové přiznání podávat nemusíte.

Hezký den.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama