reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Spotřební daň  (Přečteno 8410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana K.

 • Host
Spotřební daň
« kdy: 15. 03. 2012, 13:38:38 »
Dobrý den,
rádi bychom začali nakupovat bio líh (bio ethanol), který se používá jako palivo do bio krbů, v Německu a v ČR prodávali svým zákazníkům. Dle dostupných informací jsem zjistila, že v ČR se na bio líh nevztahuje spotřební daň. Je to skutečně tak a nebudeme tedy tuto daň platit? Děkuji za info.
Jana K.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Kateřina Čepelíková

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 37
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Spotřební daň
« Odpověď #1 kdy: 20. 03. 2012, 15:36:35 »
Dobrý den,


odpověď pro Vás zajistil Ing. Jakub Haas z MFCR:


Citace
Dobrý den,
v případě dopravy lihového paliva do bio krbů ve volném daňovém oběhu z Německa na daňové území České republiky je důležité zjistit složení výrobku a skutečnost, zda je v Německu zmíněné palivo považováno za konečný výrobek (je vyroben z denaturovaného lihu podle předpisů konkrétního členského státu). Pokud ano, měl by být líh obsažený v tomto konečném výrobku osvobozen od spotřební daně. Ostatní členské státy by měly respektovat, že se jedná o konečný výrobek, který může být dopravován  bez dokladů, s nimiž jsou povinně dopravovány vybrané výrobky.
Vzhledem k obecnému znění dotazu ovšem doporučujeme, aby se subjekt, který by se chtěl obchodováním s lihovým palivem do bio krbů zabývat, předem obrátil s konkrétním popisem svého záměru a výrobku na příslušný celní úřad, popřípadě Generální ředitelství cel.
S pozdravem
Jakub Haas, odd. Komunikace MF


Krásný den
Kateřina Čepelíková 

Platby GoPay

reklama